herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Gratulacje dla zawodniczek

Wójt gminy Tomasz Pieczka pogratulował sukcesów sportowych dwóm mieszkankom Świerklan, które w ostatnim czasie zajęły czołowe miejsca w uprawianych przez siebie dyscyplinach sportowych. Mowa o Oliwii Buchcie i Weronice Dąbrowskiej. Dziewczęta otrzymały również upominki w postaci sprzętu sportowego i słodyczy.

Oliwia jest zawodniczką Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego i trenuje boks. W połowie lipca zdobyła I m. na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich MAZOWSZE 2017, gdzie walczyła w kategorii wagowej do 50 kg. Wcześniej z powodzeniem zaliczyła udział w ćwierćfinałach w Grudziądzu i w półfinałach w Pułtusku. Boks trenuje trzy razy w tygodniu, w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach. Władze Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego nie szczędzą jej pochwał:

- Oliwia Buchta naszą zawodniczką jest od lutego 2016 r. Należy do Kadry Polski i Makroregionu Kadetek, gdzie jest aktualną mistrzynią. W ubiegłym roku wygrała międzynarodowy turniej „Czarne Diamenty” w Rybniku, zdobyła brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Gliwicach, jak również zwyciężyła w MTB w Karvinie, Pradze, Ostravie-Porubie, Klokocowie, Knurowie i Rybniku. W tym roku natomiast zajęła II miejsce podczas eliminacji do Mistrzostw Europy – czytamy w liście gratulacyjnym. To oczywiście nie wszystkie osiągnięcia mieszkanki Świerklan. - Jest zdyscyplinowana, sumienna i pracowita, co przekłada się na osiągane przez nią wyniki w sporcie. To bardzo młoda i perspektywiczna zawodniczka – oceniają jej trenerzy.

Równie ambitna jest Weronika Dąbrowska, miłośniczka taekwondo i zawodniczka JSW Keiko Jastrzębie. Dziewczęta prywatnie są niedalekimi sąsiadkami.

Weronika kapitalnie spisała się podczas Otwartych Mistrzostw Europy w Taekwondo, jakie pod koniec czerwca rozegrane zostały w Częstochowie. Wzięło w nich udział blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy, Szkocji, Austrii czy Argentyny. Rywalizacja toczyła się w podziale na sześć kategorii wiekowych, a zawodnicy walczyli o zwycięstwo w układach formalnych, technikach specjalnych, technikach szybkościowych, soft-stick , walkach przerywanych i w formule walk ciągłych.

Nasza zawodniczka nie miała sobie równych wśród juniorów - w kategorii kobiet 64 kg, w formule light contakt walk ciągłych, po ciężkich walkach zdobyła tytuł Mistrzyni Europy. Tym samym Weronika potwierdziła sukces z roku 2012, kiedy to po raz pierwszy wywalczyła tytuł ME. Organizatorami mistrzostw byli:  Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo oraz Tae Kwon-Do International.

Cieszymy się, że mamy w gminie tak utalentowane młode osoby i życzymy im kolejnych sukcesów! 

oliwia1 oliwia2 wera1 wera2  wera3

kadencja20142018 2

 bip  sekap

 dziennik ustaw

monitor polski

portal

 500 plus

gminna komunikacja

wybory18

  porady

Fundusze europejskie

Jakość powietrza

Meteo

Informacje o przerwach

prad
w dostawie prądu

strategia


budzet

logo rewitalizacja

smp

czp

http://powietrze.slaskie.pl/

 

inf_publiczna

lot

tvt

eInclusion_logosy_html_233185a2

logo_innowacyjna_gospodarka1

unia

logo_kolor_z_nazwa_duze

zielona
Zielona Szkoła

ustawa o zbiórkach

 Subregion

Subregion

 

kmz

 

 

telefony
 

Urząd Gminy Świerklany
z siedzibą w Jankowicach

 ul. Świerklańska 54
44-264 Jankowice
 

tel. (32) 4327 500, fax (32) 4327 501
e-mail: ug@swierklany.pl

Godziny urzędowania

 

poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Konto bankowe Urzędu Gminy Świerklany w Banku Spółdzielczym Jastrzębie Zdrój:

82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326