herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Kolejne sukcesy zawodników Taekwon-do

Nie zwalniają tempa amatorzy Taekwon-do, którzy w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch seminariach sztuk walki, jak również zaliczyli udany start w Pucharze Polski Taekwon-do organizowanym w Mykanowie oraz w Pucharze Europy Kickboxing w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszym wyzwaniem dla zawodników RCSW Taekwon-do Fighter było spotkanie z kick-boxerem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki, Marcinem „Różalem” Różalskim - mistrzem świata WKA i ISKA formuła K-1. Dla młodych mieszkańców naszej gminy było to cenne doświadczenie, a także okazja do poznania znanego sportowca, którego wcześniej oglądali w telewizji.

W tym samym czasie druga grupa zawodników RCSW (juniorzy i seniorzy) toczyła ciężkie boje w Mykanowie, gdzie odbywał się Puchar Polski w Taekwon-do ITF. Jest to szczególna impreza sportowa, gdyż to właśnie tu trenerzy kadry krajowej bacznym okiem obserwują startujących, aby z tych najlepszych, najbardziej obiecujących wyłonić przyszłych kadrowiczów, którzy będą reprezentować Polskę na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Bułgarii i Mistrzostwach Świata w Irlandii.

Na zawody w Mykanowie zjechało się około 300 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski. Nasi po raz kolejny pokazali doskonałą formę i do domu wrócili z 2 złotymi i 4 brązowymi medalami. Zdobyli je: senior Łukasz Kubiak (1 miejsce w kat. walk - 57 kg i 3 miejsce w kat. układy formalne stopień IV Dan) oraz juniorka Nikola Wita (1 miejsce w kat. walk - 55kg i 3 miejsce w kat. techniki specjalne). W drodze do po złoto Łukasz i Nikola musieli stoczyć po trzy pojedynki, w których pokonali m.in. obecnych kadrowiczów. Pozostałe miejsca medalowe to: seniorka Dominika Filec (3 miejsce w technikach specjalnych) i junior młodszy Mateusz Antończyk (3 miejsce w kat. układów formalnych stopnia I Dan).

Krótko po starcie w Mykanowie zawodnicy RCSW Fighter oraz goście z innych klubów po raz kolejny mogli uczestniczyć w seminarium sztuk walk prowadzonym przez 14-krotnego mistrza świata w kickboxingu i thaiboxingu Frenky „Flash” Pawlaka.

I ostatni już start, to Puchar Europy w kickboxingu, organizowany przez zaprzyjaźniony klub sportowy „Ronin” z Dąbrowy Górniczej. Odbył się on po raz pierwszy, dlatego też frekwencja zawodników była niewielka, co nie znaczy, że nie było z kim rywalizować. Walki odbywały się systemem „każdy z każdym”. A oto osiągnięcia naszych fighterów: Łukasz Kubiak - 2 złota, Dominiak Filec - 2 złota, Laura Nitner - 1 złoto, Paulina Węgrzyn - 1 złoto, Ola Pakuła - 1 złoto, Szymon Sitko - 1 złoto, Karolina Groborz - 1 srebro, Paulina Solich - 1 brąz, Darek Szewczyk - 1 brąz i Grzegorz Wawoczny - 1 brąz. Łącznie z ww. zawodów reprezentanci klubu przywieźli 12 medali: 8 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Jako drużyna w klasyfikacji punktowej zdobyli 3 miejsce i otrzymali puchar. Tylko dwóch punktów zabrakło im do drugiego miejsca na podium.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do udziału w bezpłatnych zajęciach Taekwon-do, odbywających się dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach – szczegóły pod numerem telefonu 691 685 929. 

 

taek00  taek0 taek2  taek1 taek3 taek4 taek5

kadencja20142018 2

 bip  sekap

 dziennik ustaw

monitor polski

portal

 500 plus

gminna komunikacja

wybory18

  porady

Fundusze europejskie

Jakość powietrza

Meteo

Informacje o przerwach

prad
w dostawie prądu

strategia


budzet

logo rewitalizacja

smp

czp

http://powietrze.slaskie.pl/

 

inf_publiczna

lot

tvt

eInclusion_logosy_html_233185a2

logo_innowacyjna_gospodarka1

unia

logo_kolor_z_nazwa_duze

zielona
Zielona Szkoła

ustawa o zbiórkach

 Subregion

Subregion

 

kmz

 

 

telefony
 

Urząd Gminy Świerklany
z siedzibą w Jankowicach

 ul. Świerklańska 54
44-264 Jankowice
 

tel. (32) 4327 500, fax (32) 4327 501
e-mail: ug@swierklany.pl

Godziny urzędowania

 

poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Konto bankowe Urzędu Gminy Świerklany w Banku Spółdzielczym Jastrzębie Zdrój:

82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326