herb

Internetowy serwis
Gminy Świerklany

Kolejne sukcesy zawodników Taekwon-do

Nie zwalniają tempa amatorzy Taekwon-do, którzy w ostatnim czasie wzięli udział w dwóch seminariach sztuk walki, jak również zaliczyli udany start w Pucharze Polski Taekwon-do organizowanym w Mykanowie oraz w Pucharze Europy Kickboxing w Dąbrowie Górniczej.

Pierwszym wyzwaniem dla zawodników RCSW Taekwon-do Fighter było spotkanie z kick-boxerem i zawodnikiem mieszanych sztuk walki, Marcinem „Różalem” Różalskim - mistrzem świata WKA i ISKA formuła K-1. Dla młodych mieszkańców naszej gminy było to cenne doświadczenie, a także okazja do poznania znanego sportowca, którego wcześniej oglądali w telewizji.

W tym samym czasie druga grupa zawodników RCSW (juniorzy i seniorzy) toczyła ciężkie boje w Mykanowie, gdzie odbywał się Puchar Polski w Taekwon-do ITF. Jest to szczególna impreza sportowa, gdyż to właśnie tu trenerzy kadry krajowej bacznym okiem obserwują startujących, aby z tych najlepszych, najbardziej obiecujących wyłonić przyszłych kadrowiczów, którzy będą reprezentować Polskę na zbliżających się Mistrzostwach Europy w Bułgarii i Mistrzostwach Świata w Irlandii.

Na zawody w Mykanowie zjechało się około 300 zawodników z ponad 30 klubów z całej Polski. Nasi po raz kolejny pokazali doskonałą formę i do domu wrócili z 2 złotymi i 4 brązowymi medalami. Zdobyli je: senior Łukasz Kubiak (1 miejsce w kat. walk - 57 kg i 3 miejsce w kat. układy formalne stopień IV Dan) oraz juniorka Nikola Wita (1 miejsce w kat. walk - 55kg i 3 miejsce w kat. techniki specjalne). W drodze do po złoto Łukasz i Nikola musieli stoczyć po trzy pojedynki, w których pokonali m.in. obecnych kadrowiczów. Pozostałe miejsca medalowe to: seniorka Dominika Filec (3 miejsce w technikach specjalnych) i junior młodszy Mateusz Antończyk (3 miejsce w kat. układów formalnych stopnia I Dan).

Krótko po starcie w Mykanowie zawodnicy RCSW Fighter oraz goście z innych klubów po raz kolejny mogli uczestniczyć w seminarium sztuk walk prowadzonym przez 14-krotnego mistrza świata w kickboxingu i thaiboxingu Frenky „Flash” Pawlaka.

I ostatni już start, to Puchar Europy w kickboxingu, organizowany przez zaprzyjaźniony klub sportowy „Ronin” z Dąbrowy Górniczej. Odbył się on po raz pierwszy, dlatego też frekwencja zawodników była niewielka, co nie znaczy, że nie było z kim rywalizować. Walki odbywały się systemem „każdy z każdym”. A oto osiągnięcia naszych fighterów: Łukasz Kubiak - 2 złota, Dominiak Filec - 2 złota, Laura Nitner - 1 złoto, Paulina Węgrzyn - 1 złoto, Ola Pakuła - 1 złoto, Szymon Sitko - 1 złoto, Karolina Groborz - 1 srebro, Paulina Solich - 1 brąz, Darek Szewczyk - 1 brąz i Grzegorz Wawoczny - 1 brąz. Łącznie z ww. zawodów reprezentanci klubu przywieźli 12 medali: 8 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Jako drużyna w klasyfikacji punktowej zdobyli 3 miejsce i otrzymali puchar. Tylko dwóch punktów zabrakło im do drugiego miejsca na podium.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do udziału w bezpłatnych zajęciach Taekwon-do, odbywających się dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Karola Miarki w Świerklanach – szczegóły pod numerem telefonu 691 685 929. 

 

taek00  taek0 taek2  taek1 taek3 taek4 taek5

 bip  sekap

 dziennik ustaw

monitor polski

portal

 500 plus

gminna komunikacja

wybory18

  porady

Fundusze europejskie

Jakość powietrza

Meteo

Informacje o przerwach

prad
w dostawie prądu

strategia


budzet

logo rewitalizacja

smp

czp

http://powietrze.slaskie.pl/

 

inf_publiczna

lot

tvt

eInclusion_logosy_html_233185a2

logo_innowacyjna_gospodarka1

unia

logo_kolor_z_nazwa_duze

zielona
Zielona Szkoła

ustawa o zbiórkach

 Subregion

Subregion

 

kmz

 

 

telefony
 

Urząd Gminy Świerklany
z siedzibą w Jankowicach

 ul. Świerklańska 54
44-264 Jankowice
 

tel. (32) 4327 500, fax (32) 4327 501
e-mail: ug@swierklany.pl

Godziny urzędowania

 

poniedziałek - środa od 730 do 1530
czwartek od 730 do 1700
piątek od 730 do 1400

 

Konto bankowe Urzędu Gminy Świerklany w Banku Spółdzielczym Jastrzębie Zdrój:

82 8470 0001 2001 0012 9323 0007

NIP 642-31-96-835

REGON 000551326