Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jankowicach wzbogacił się o kort tenisowy z prawdziwego zdarzenia. Tym samym mieszkańcy naszej gminy mogą korzystać z kolejnej sportowej atrakcji.

Umowa na wykonanie kortu na terenie OSiR-u przy ul. Kościelnej 19 podpisana została pod koniec marca br. Prace wykonała firma zewnętrzna; ruszyły one 26 kwietnia, a zakończyły się na początku maja. Polegały m.in. na wywozie istniejącej nawierzchni i położeniu podbudowy pod sztuczną trawę o wymiarach 840 m2, zamontowaniu nawierzchni tenisowej ze sztucznej trawy o wysokości ok. 16 mm (trawa certyfikowana przez międzynarodową federację tenisową) i zasypaniu trawy piaskiem kwarcowym, a także na zainstalowaniu sprzętu kortowego, czyli siatki do tenisa oraz słupków aluminiowych wraz z tulejami. Zakończyły się też już prace porządkowe, które wykonane zostały siłami pracowników Referatu Drogownictwa i Utrzymania Terenów Gminnych Urzędu Gminy Świerklany. 

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z kortu mieszkańców Gminy Świerklany - kort czynny jest w każdy dzień tygodnia w godz. 9.00-21.00. 

Warto wspomnieć o tym, że na terenie całej gminy działa kilka siłowni pod chmurką, jak również do dyspozycji mieszkańców są parki rekreacyjne, jak ten przy ul. Stokrotkowej czy Park Hermanówka w Świerklanach. 

WAŻNE - możliwość korzystania z kortu tenisowego w Jankowicach przy ul. Kościelnej 19 mają wyłącznie mieszkańcy naszej gminy. W tym celu przy wejściu na kort zamontowano urządzenie do sterowania bramką wejściową, a samo wejście będzie możliwe za pomocą nowej karty PSZOK lub aplikacji ECO HARMONOGRAM, za pomocą której będzie można zarejestrować nową lub dotychczasową kartę PSZOK.

W związku z powyższym informujemy, że w Urzędzie Gminy (parter, pok. nr 0.03) dostępne są nowe Karty PSZOK, które współpracują z zamontowanym czytnikiem i dzięki którym można będzie wejść na kort. Wymiana starych kart na nowe jest darmowa, przy czym samej wymiany karty może dokonać tylko jej właściciel.

Osoby, które zdecydują się na zainstalowanie aplikacji ECO HARMONOGRAM, będą mogły w niej zarejestrować nową lub starą kartę (bez konieczności wymiany), po czym w aplikacji tej pojawi się opcja wygenerowania kodu dostępu na kort, bez konieczności posiadania przy sobie fizycznie karty. Jedną kartę można zarejestrować na dwóch telefonach. Karty nie należy udostępniać osobom spoza naszej gminy. 

opis grafiki: zdjęcia przedstawiają kort do gry w tenisa ziemnego oraz prace przy jego tworzeniu (dostępność cyfrowa)

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5