Zakończyły się prace przy ul. Stokrotkowej w Świerklanach, polegające na stworzeniu kortu tenisowego oraz placu zabaw dla dzieci. Dzięki podjętym działaniom udało się rozbudować istniejącą tam bazę rekreacyjno-sportową. 

Przypomnijmy, że mieszkańcy naszej gminy mogli do tej pory korzystać na Stokrotkowej z boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz z siłowni plenerowej. Teren został ogrodzony, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom korzystającym z bazy rekreacyjno-sportowej, jak i przejeżdżającym tamtędy pojazdom. W marcu bieżącego roku rozpoczęły się prace, dzięki którym udało się uatrakcyjnić ofertę rekreacyjno-sportową dla młodszych i starszych mieszkańców naszej gminy. Utworzony został kort do gry w tenisa ziemnego oraz zamontowane zostały huśtawki, bujaki i karuzela. Pojawiła się też piaskownica, trampolina oraz zestaw gimnastyczny. Całości dopełnił parking na kilka miejsc postojowych, wybudowany wzdłuż ulicy oraz miejsce na rowery.

Zapraszamy!