50-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało w ubiegłym roku w naszej gminie ponad 30 par małżeńskich. 2020 r. był czasem wzmożonej walki z epidemią koronawirusa. Jak tylko złagodzono obostrzenia, w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Świerklanach odbyła się uroczystość z udziałem złotych jubilatów, podczas której przedstawiciele władz gminy złożyli parom życzenia oraz wręczyli im medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W programie uroczystości znalazło się odnowienie przysięgi małżeńskiej oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć, które wzbogacą rodzinne albumy seniorów. 

Jubileusz Złotych Godów jest niezwykle ważnym i wyjątkowym wydarzeniem w życiu par małżeńskich, które przeżyły ze sobą pół wieku. Na żaden medal nie pracuje się tak długo! Otoczeni dziećmi, wnukami, a nierzadko także i prawnukami, małżonkowie mają w życiu to, co najważniejsze – ciepło rodzinne, miłość bliskich, uznanie i szacunek. Gratulujemy i życzymy zdrowia oraz szczęścia na dalsze wspólne lata! 

Poniżej prezentujemy listę mieszkańców naszej gminy – par małżeńskich, które w minionym roku świętowały Złote Gody oraz galerię zdjęć z uroczystości dn. 30.06 br. 

 

W 2020 roku jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:

Irena i Henryk Abrachamczyk

Danuta i Edmund Bochenek

Aniela i Bronisław Buchta

Irena i Jan Duda

Róża i Engelbert Dziuba

Cecylia i Alfons Fajkis

Aniela i Stanisław Gembalczyk

Weronika i Henryk Jurochnik

Stefania i Antoni Konsek

Genowefa i Jan Kotula

Maria i Gerard Kotula

Anna i Kazimierz Krentusz

Cecylia i Józef Kuczera

Dorota i Hilary Kuczera

Lidia i Franciszek Maciejczyk

Anna i Edward Macionczyk

Teresa i Alfred Mandrysz

Emilia i Bolesław Matuszczyk

Bernadeta i Jan Morawieccy

Stefania i Antoni Mrowiec

Wanda i Jerzy Nadgrodkiewicz

Marianna i Eugeniusz Osmolak

Danuta i Emil Papierok

Jolanta i Stanisław Ruchała

Małgorzata i Tadeusz Sobik

Bronisława i Henryk Staniucha

Teresa i Ludwik Szweda

Barbara i Franciszek Trynda

Helena i Hubert Waisman

Halina i Henryk Wojaczek

Stefania i Kazimierz Wolak