Niezwykle ciekawie zapowiada się w naszej gminie najbliższy weekend. W sobotę 14 sierpnia odbędą się organizowane corocznie, Dożynki Osób Niepełnosprawnych, a dzień później zapraszamy mieszkańców na festyn do jankowickiej Studzienki.

Honorowy patronat nad Dożynkami Osób Niepełnosprawnych objął Wójt Gminy Świerklany Tomasz Pieczka. Odbędą się one na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świerklanach, start – godz. 16.00. W programie wiele atrakcji, między innymi występ Zespołu Muzykanty i Kapeli z Naszego Miasteczka oraz znanego i lubianego Leszka Filca. Głównym organizatorem wydarzenia jest Leśne Ranczo u Bercika, któremu pomagają okoliczni sponsorzy.

Dzień później – w niedzielę 15 sierpnia odbędzie się festyn w Studzience, który połączony zostanie z konkursami, zawodami sportowymi i tradycyjnym Biegiem Walentego. Całość zapoczątkuje uroczysta msza święta odpustowa o godz. 14.00. Organizatorzy, którymi są: Sołtys i Rada Sołecka Jankowic, OSP Jankowice oraz Koło Gospodyń Wiejskich nr 2 w Jankowicach, pomyśleli także o najmłodszych. Z myślą o nich pojawią się w Studzience dmuchańce, jak również zorganizowane zostaną pokazy sprzętu strażackiego i motorów żużlowych.

Wstęp na oba festyny wolny, zapraszamy!