W środę w Jankowicach odbyła się szczególnie ważna i wyczekiwana uroczystość: oficjalne otwarcie nowego budynku Przedszkola w Jankowicach. Dzięki zrealizowaniu tej inwestycji, w naszej gminie przybyło 5 nowych oddziałów przedszkolnych, wyposażonych w nowoczesne umeblowanie, pomoce edukacyjne i sprzęt informatyczny.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Świerklany, Pan Tomasz Pieczka, Zastępca Wójta – Pan Henryk Mincer, Dyrektor Przedszkola w Jankowicach – Pani Wiesława Mięsok oraz wychowankowie placówki. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ksiądz Kazimierz Czempiel, proboszcza Parafii pw. Bożego Ciała w Jankowicach Wśród zaproszonych gości nie zabrakło – obok władz naszej Gminy i księdza proboszcza – również Przewodniczącej Rady Gminy, Pani Anny Kuli – Piecha, Skarbnik Gminy – Pani Anny Stępień, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku – Pani Alicji Bartkowiak, przedstawiciela Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Pana Adama Gawędy, a także dyrektorów pozostałych gminnych placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych. Otwarcie Przedszkola uświetnione zostało przez występy artystyczne dzieci, które zyskały nowe, wspaniałe warunki do nauki, zabawy i wypoczynku.