Mieszkańcom naszej gminy przypominamy o tym, że w dniu dzisiejszym, tj. 5 kwietnia o godz. 17.00 w sali GOKiR-u przy ul. Strażackiej 1 w Świerklanach odbędzie się spotkanie poświęcone konsultacjom społecznym w sprawie przebiegu trasy linii szybkiej kolei przez naszą gminę.

Organizatorem konsultacji jest Departament Kolejowy – Firma Egis Poland Sp. z o.o., a ich tematem będzie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu pn.: „Budowa linii kolejowej nr 170 na odcinku Katowice - granica państwa – Ostrawa”.

Przypominamy, że w dalszym ciągu aktywna jest ankieta dotycząca budowy CPK, opublikowana w wersji elektronicznej na stronie inwestora. Szczegóły na

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/stes-linii-kolejowej-nr-170-katowice-granica-panstwa-ostrawa oraz https://www.swierklany.pl/index.php/aktualnosci/74-cpk/680-cpk-dodatkowe-informacje

Można również kontaktować się telefonicznie lub mailowo: tel: 576-444-024, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.